اشتباه لفظی قائم‌مقام وزیر راه در اعلام قیمت نهایی فاز ۱۱ پردیس

به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، صبح امروز جلسه‌ای با حضور سیداحمد خادمیان مشاور امور بانکی قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر، سعید غفوری مدیرعامل و تعدادی از کارکنان بخش‌های مختلف شرکت عمران شهر جدید پردیس، نماینده و تعدادی از متقاضیان مسکن مهر پردیس در سالن جلسات این شرکت برای تعیین قیمت نهایی مسکن مهر برگزار شد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس در این جلسه اظهار داشت: قیمت نهایی همان مبلغ‌های اعلام شده است و برای اعلام نظر نمایندگان متقاضیان، جلسه‌ای نهایی در ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه این هفته در شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور برگزار می‌شود.

سعید غفوری افزود: امروز باید به نتیجه‌ای مناسب برسیم؛ ما در پیچی تاریخی هستیم و در صورت عبور از این گردنه، مشکلات رفع می‌شود.

غفوری ادامه داد: در جلساتی که در حال برگزاری بوده، قرار است مبلغی از بانک مسکن قرض گرفته و ظرف مدت ۱۰ سال بازگردانده تا مشکلات فازهای مختلف پردیس حل شود.

وی اضافه کرد: قیمت نهایی فاز ۱۱ پردیس از مبلغ اعلام شده ۳۹ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان کمتر نخواهد شد؛ حال اینکه قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی به‌صورت اشتباه در گفت‌وگوی خبری، این مبلغ را ۲۹ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان به دلیل زمان کم این برنامه به‌صورت ناخواسته و اشتباه اعلام کرد.

وی با اعلام اینکه قیمت نهایی در فازهای ۵ و ۹ جدید، ۴۳ میلیون تومان است، گفت: بخش‌هایی از کارهای آماده‌سازی این دو فاز باقی مانده؛ اما این مبلغ حداقل است و پیشنهاد ما مبلغ ۴۶ میلیون تومان بوده و طبق نظر مدیران وزارتخانه، مبلغ به ۴۳ میلیون کاهش یافته است.

غفوری تصریح کرد: به ازای هر واحد ۹ میلیون تومان به‌طور میانگین برای محوطه‌سازی اختصاص یافته است، اما دو برابر این مبلغ هزینه محوطه‌سازی می‌شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس افزود: به دلیل قطعی نشدن قیمت‌ها، سازندگان ساخت مسکن مهر را طول می‌دادند و به دلیل همین قطعی نشدن قیمت‌ها، چالش‌هایی را در پردیس داشتیم.

غفوری ادامه داد: در فاز هشت شهر جدید پردیس قیمت‌ها سرشکن شده است؛ با توجه به توپوگرافی خاص پردیس برای محوطه‌سازی، استفاده از پیکور و ساخت دیوارهای حائل و … مشکلاتی بوده که ساخت‌وساز را در پردیس دشوار کرده است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس اظهار کرد: طبق قانون، محوطه‌سازی بر عهده متقاضیان است و در آینده در صورت تغییر ملک ۹۹ ساله به ملکی می‌تواند به کمک متقاضیان بیاید.

وی با بیان اینکه سود دوران مشارکت قانونی است، اضافه کرد: سود دوران مشارکت از نظر قانونی باید بررسی شود؛ زیرا تا زمان دریافت کلید نباید مبلغی از متقاضیان دریافت شود.

غفوری در خصوص لیست کارهای مازاد گفت: اگر پیمانکاران کارهای عمرانی بدون هماهنگی و خارج از قرارداد انجام داده باشند، غیرقانونی بوده و هزینه‌ای برای این اقدامات به آن‌ها پرداخت نخواهد شد

برچسب‌ها: مسکن مهر پردیس, فروش فاز ۸, قیمت فاز ۱۱, فاز ۱۱ پردیس, فروش مسکن مهر پردیس