به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، صبح امروز جلسه‌ای با حضور سیداحمد خادمیان مشاور امور بانکی قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر، سعید غفوری مدیرعامل و تعدادی از کارکنان بخش‌های مختلف شرکت عمران شهر جدید پردیس، نماینده و تعدادی از متقاضیان مسکن مهر پردیس در سالن جلسات این شرکت برای تعیین قیمت نهایی مسکن مهر برگزار شد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس در این جلسه اظهار داشت: قیمت نهایی همان مبلغ‌های اعلام شده است و برای اعلام نظر نمایندگان متقاضیان، جلسه‌ای نهایی در ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه این هفته در شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور برگزار می‌شود.

سعید غفوری افزود: امروز باید به نتیجه‌ای مناسب برسیم؛ ما در پیچی تاریخی هستیم و در صورت عبور از این گردنه، مشکلات رفع می‌شود.

غفوری ادامه داد: در جلساتی که در حال برگزاری بوده، قرار است مبلغی از بانک مسکن قرض گرفته و ظرف مدت ۱۰ سال بازگردانده تا مشکلات فازهای مختلف پردیس حل شود.

وی اضافه کرد: قیمت نهایی فاز ۱۱ پردیس از مبلغ اعلام شده ۳۹ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان کمتر نخواهد شد؛ حال اینکه قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی به‌صورت اشتباه در گفت‌وگوی خبری، این مبلغ را ۲۹ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان به دلیل زمان کم این برنامه به‌صورت ناخواسته و اشتباه اعلام کرد.

وی با اعلام اینکه قیمت نهایی در فازهای ۵ و ۹ جدید، ۴۳ میلیون تومان است، گفت: بخش‌هایی از کارهای آماده‌سازی این دو فاز باقی مانده؛ اما این مبلغ حداقل است و پیشنهاد ما مبلغ ۴۶ میلیون تومان بوده و طبق نظر مدیران وزارتخانه، مبلغ به ۴۳ میلیون کاهش یافته است.

غفوری تصریح کرد: به ازای هر واحد ۹ میلیون تومان به‌طور میانگین برای محوطه‌سازی اختصاص یافته است، اما دو برابر این مبلغ هزینه محوطه‌سازی می‌شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس افزود: به دلیل قطعی نشدن قیمت‌ها، سازندگان ساخت مسکن مهر را طول می‌دادند و به دلیل همین قطعی نشدن قیمت‌ها، چالش‌هایی را در پردیس داشتیم.

غفوری ادامه داد: در فاز هشت شهر جدید پردیس قیمت‌ها سرشکن شده است؛ با توجه به توپوگرافی خاص پردیس برای محوطه‌سازی، استفاده از پیکور و ساخت دیوارهای حائل و … مشکلاتی بوده که ساخت‌وساز را در پردیس دشوار کرده است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس اظهار کرد: طبق قانون، محوطه‌سازی بر عهده متقاضیان است و در آینده در صورت تغییر ملک ۹۹ ساله به ملکی می‌تواند به کمک متقاضیان بیاید.

وی با بیان اینکه سود دوران مشارکت قانونی است، اضافه کرد: سود دوران مشارکت از نظر قانونی باید بررسی شود؛ زیرا تا زمان دریافت کلید نباید مبلغی از متقاضیان دریافت شود.

غفوری در خصوص لیست کارهای مازاد گفت: اگر پیمانکاران کارهای عمرانی بدون هماهنگی و خارج از قرارداد انجام داده باشند، غیرقانونی بوده و هزینه‌ای برای این اقدامات به آن‌ها پرداخت نخواهد شد

برچسب‌ها: مسکن مهر پردیس, فروش فاز ۸, قیمت فاز ۱۱, فاز ۱۱ پردیس, فروش مسکن مهر پردیس