تهران- ایرنا- ادامه خط ۲ مترو تهران (صادقیه – فرهنگسرا) با سه ایستگاه و به طول هفت کیلومتر به شهرستان پردیس می رسد.

به گزارش ایرنا، عبدالعظیم رضایی فرماندار شهرستان پردیس روز دو شنبه در حاشیه جلسه شورای حمل و نقل که با محوریت بررسی وضعیت قطار برقی برگزار شده بود با اشاره به محل ایستگاه‌های مترو پردیس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ایستگاه اول شرق تهران انتهای خط فرهنگسرا، ایستگاه دوم در محدوده عوارضی آزادراه تهران پردیس و ایستگاه پایانی بعد از پارک علم و فناوری در نظر گرفته شده تا مردم شهر بومهن هم از خدمات مترو بهره مند شوند.

وی افزود: یکی از اولویت‌های مهم شهرستان بحث حمل و نقل ریلی است، با توجه به حجم ترافیک موجود در مسیر مواصلاتی تهران پردیس، تسریع اجرای پروژه ضرورت دارد.

فرماندار شهرستان پردیس با بیان اینکه شرکت عمران پردیس منابع ریالی لازم برای اجرای پروژه را پیش بینی کرده است، خاطر نشان کرد: تأمین منابع مالی پروژه عظیم مترو در شهرستان پردیس مشکلی وجود ندارد.

رضایی عنوان کرد: کارهای مطالعاتی مورد نیاز انجام و چند قسمت برای اجرا پیش بینی شده که با توجه به توپوگرافی منطقه در طی مسیر مترو چند تونل و تعدادی پل پیش بینی شده است.

وی با تاکید بر تسریع در آغاز این پروژه مترو خاطر نشان کرد: در کل مسیر ۷/۲۴ کیلومتری مترو از تهران – پردیس ممکن است چند صد متر تعدیل یا افزایش مسیر داشته باشیم.

فرماندار شهرستان پردیس افزود: در این نشست مقرر شد؛ دستگاه‌های اجرایی شهرستان که با اجرای پروژه در ارتباط هستند، با مجریان طرح همکاری لازم را داشته باشند.

رضایی با اشاره به اهمیت تسریع کار آغاز و در ادامه ساخت پروژه مترو خاطر نشان کرد: همه دستگاه‌های شهرستان مکلفند تا اطلاعات لازم را به دور از بروکراسی اداری در کمترین زمان در اختیار مجریان پروژه مترو قرار بدهند.

محمد اسلامی وزیر راه و شهر سازی در سال ۹۷ کلنگ احداث مترو پردیس را به زمین زد.
شهرستان پردیس با ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در شرق پایتخت قرار دارد.

تهرا م/۹۴۴۱/‏/‏۱۳۴۸